انجام فرایند بازیافت ۲۰۰ عدد گوشی آیفون در زمان یک ساعته با به کارگیری ربات دایسی

شرکت اپل در پی ادعای تولید آیفون های بازیافتی دستگاه رباتیک دایسی را طراحی کرده است که بتواند این فرایند را انجام دهد و این امر قابل اجرا می باشد زیرا محصولات الکتریکی قابلیت بازیافت شدن را دارند.

انجام فرایند بازیافت 200 عدد گوشی آیفون

در سال گذشته اپل از دستگاه لیام برای انجام این فرایند استفاده کرده است و در حال حاضر با افزایش میزان سرعت عملکرد ربات تازه ساخت و قابلیت های دیگر آن قصد دارد تا دستگاه های بیشتری را وارد طرح بازیافت کند.

ربات دایسی این قابلیت را دارد که دستگاه های مختلف آیفون در نسخه های متفاوت آن را بازیافت کند این ربات طوری طراحی شده است که ۲۰۰ دستگاه گوشی را در مدت زمان ۱ ساعت بازیافت می کند که این فراین شامل جداسازی قطعات ریز و درشت دستگاه و بازیافت کردن آن می باشد.

انجام فرایند بازیافت 200 عدد گوشی آیفون

مواد بازیافتی گوناگونی از این دستگاه ها استخراج می شوند که قابلیت این را د ار ند تا دورباره در چرخه تولید قرار بگیرند و یا در مواردی دیگر از آن استفاده هایی به عمل آید. طبق این گزارشات با هر ۱۰۰ دستگاه بازیافتی چیزی حدود ۷۷۰ کیلوگرم کبالت، ۱۹۰۰ کیلوگرم آلومینیوم، و ۷۱۰ کیلوگرم مس به دست می آید.

شرکت اپل بیان کرده است دستگاه هایی که از رده خارج شده اند نمی تواننند در طرح بازیافت قرار بگیرند زیرا می توانند در فرایند تولید کیفیت محصولات تولید را پایین بیاورند برای قرار گرفتن در این طرح شرکت آیفون ۳۱۵ دلار به شما پرداخت خواهد کرد.

The post انجام فرایند بازیافت ۲۰۰ عدد گوشی آیفون در زمان یک ساعته با به کارگیری ربات دایسی appeared first on آرگا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *