با این ماسک های طبیعی برای همیشه با چین و چروک صورت خداحافظی کنید

با بالا رفتن سن احتمال چروک شدن پوست بیشتر می شود. این چروک شدن در زندگی پر از استرس و آلوده شهری امری غیر قابل اجتناب است. شما می توانید با چند ماسک چروک صورت نیازهای حیاتی پوست خود را تامین و این افتادگی پوست را به تعویق بیندازید.

معرفی چند ماسک چروک صورت عالی

ماسک چروک صورت خیار و گلیسیرین

ماسک خیار یک ماسک جوان کننده عالی است. برای تهیه این ماسک یک خیار بدون پوست را رنده کنید و یک قاشق روغن گلیسیرین را به آن اضافه کنید. اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست باقی بماند. به مدت ۷ روز این کار را تکرار کنید. این ماسک یک درمان فوری برای از بین بردن خشکی و آبرسانی به پوست است. البته برای از بین بردن خشکی پوست از ماسک های رطوبتی زیادی استفاده می شود.

ماسک خیار و گلیسیرین

ماسک ضد چروک بادام

بادام ها منابع عالی مانند فیبر، آهن، روی، اسید فولیک، اسید اولئیک، کلسیم و ویتامین E دارا می باشند که روند پیری را به تعویق انداخته و چروک های پوست را از بین می برند. برای تهیه این ماسک، شب چند بادام در مقداری شیر خیس کنید. صبح پوست بادام ها را جدا کنید و بادام ها را له کنید تا به شکل خمیری غلیظ در آید.

این مخلوط را روی پوست و حتی زیر چشم بگذارید تا از سیاهی دور چشم نیز راحت شوید. بعداز ۲۰ الی نیم ساعت خمیر را از روی صورت با آب ولرم بشویید.

ماسک چروک صورت

ماسک چروک صورت روغن زیتون

برای جوانی و احیای پوست از روغن زیتون و کدو تنبل استفاده کنید. بذر کدو تنبل را در روغن زیتون بریزید و له کنید. آن گاه این مخلوط خمیری را بر روی خطوط خنده و چروک های پوست قرار دهید. این روغن در درمان خطوط اطراف دهان بسیار مفید و موثر است. اجازه دهید این مخلوط از شب تا صبح در اطراف دهان باقی بماند تا اثر کند.

ماسک روغن زیتون و کدو تنبل

ماسک چروک زردچوبه

برای تهیه این ماسک باید از پودر زردچوبه و نیشکر استفاده کنید. این مخلوط را روی خطوط ریز دهان قرار دهید و اجازه دهید خشک شود. بعد از ۲۰ دقیقه آن را بشویید. البته مخلوط زردچوبه و خامه نیز برای نرم کردن بافت اطراف دهان بسیار عالی عمل می کند. بهتر است زردچوبه خیلی روی پوست باقی نماند چون ممکن است رنگ پوست تغییر کند.

ماسک زردچوبه

ماسک چروک صورت آب سیب و آناناس

میوه ها فیبر فراوان دارند و یکی از علت های پیری(خشک شدن پوست) را برطرف می کنند. برای پیشگیری از پیری آب میوه مخصوصاً آب سیب استفاده کنید. شما می توانید آب آناناس و سیب را بر روی پوست بمالید. این دو میوه یک ماسک چروک صورت عالی هستند. بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه می توانید آن را بشویید.

ماسک آب میوه سیب و آناناس

ماسک ضد چروک آلوئه ورا

یک عامل رطوبتی برای پوست محسوب می شود و خط خنده را نیز به طرز طبیعی از بین می برد. ژل آلوئه ورا را از برگ آن بگیرید و به آرامی روی چروک های صورت بمالید. بعد از گذشت بیست دقیقه ژله را با آب ولرم بشویید. صورت را خشک کنید. بهتر است این روش را برای نتیجه دادن هر روز تکرار کنید.

ماسک چروک صورت

ماسک چروک سفیده تخم مرغ

از این ماسک برای سفت شدن پوست استفاده می شود.سفیده تخم مرغ را با روغن نارگیل مخلوط و بر روی پوست بمالید. اجازه دهید محلول روی پوست خشک شود و ۲۰ دقیقه بماند. آن گاه صورت را با آب ولرم بشویید.

ماسک سفیده تخم مرغ

ماسک بلغور جو

بلغور جو یکی از مواد مغذی برای تغذیه پوست محسوب می شود. بلغور جو را با مقداری شیر، گلاب، ماست یا حتی آب مخلوط و هم بزنید. آن گاه این خمیر تشکیل شده را بر روی پوست قرار دهید. بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با آب ولرم آن را بشویید.

ماسک بلغور جو

امیدواریم مطالب ارائه شده در زمینه ماسک چروک مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته باشد و با این ماسک ها بتوانید سلامت و جوانی پوست خود را حفظ کنید.

The post با این ماسک های طبیعی برای همیشه با چین و چروک صورت خداحافظی کنید appeared first on آرگا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *