سلطه AMD و فرصت طلایی برای قدرت نمایی در بازار رایانه شخصی

در سالهای اخیر در زمینه پردازنده های رایانه ای تغییرات و تحولات گوناگونی رخ داده است که مدیران هر یک از شرکت های معروف در این زمینه را به ایده پردازی های گوناگون وا داشته است.

AMD و بازار رایانه شخصی

ای ام دی در سالهای گذشته دچار تغییرات مختلفی در زمینه پردازنده خود شده است که برخی از این تغییرات چندان مطلوب نبوده است و با توجه به این موضوع ای ام دی قصد دارد تا از پردازنده نسل دوم خود رونمایی کند. این پردازنده نسل دوم با نام رایزن با تراشه ای جدید و به روز توانسته قابلیت های بیشتری را ارائه دهد.

AMD و بازار رایانه شخصی

دو شرکت رقیب ای ام دی قصد دارند تا بیشتر توجه خود را بر روی بازرهای سود ده قرار دهند و با سرمایه گذاری بر روی هوش مصنوعی و استفاده از آن در پردازنده های خود به دنبال دست یابی به یک فرصت طلایی است.

اما در رقابت تنگاتنگ میان این ۳ شرکت، ای ام دی با پژوهش های اخیر خود در زمینه پردازنده رایانه شخصی توانسته یک استراتژی سازمان یافته و هدفمندی را در پیش بگیرد و این رقابت را به نفع خود تمام کند. اما در مقابل شرکت اینتل با استفاده از کیفیت در پردازنده های گرافیکی می خواهد قدرت نمایی خود را نشان دهد.

AMD و بازار رایانه شخصی

شرکت ای ام دی در پردازنده های گرافیکی خود دارای نقاط ضعفی است که برای رقیبان آن نقطه قوت محسوب می شود و اگر این شرکت قصد بدست آوردن جایگاهی ویژه را دارد باید کیفیت پردازنده های گرافیکی خود را به سطحی بالاتر برساند.

The post سلطه AMD و فرصت طلایی برای قدرت نمایی در بازار رایانه شخصی appeared first on آرگا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *