پرداخت رشوه کلان به نشریات پزشکی توسط شرکت های فعال در داروسازی

در رابطه با اعتبار مقالات و نشریات علمی بر خلاف تصور در برخی موارد تردیدهایی وجود دارد که با استفاده از تخلفات غیرقانونی به انتشار می رسند و این تردید در رابطه با برخی نشریات پژوهشی پزشکی نیز به چشم می خورد.

پرداخت رشوه کلان به نشریات پزشکی

نشریات پزشکی از منابعی هستند که ما از طریق آن می توانیم در مورد داروها و روش های درمانی مختلف اطلاعات کسب کنیم اما آیا این نشریات همیشه قابل اعتماد می باشند؟ در چند سال اخیر تخلفات مختلفی از سوی نشریات گوناگون در این زمینه صورت گرفته است که به چاپ و انتشار نشریاتی که قابل استناد و اعتبار نیستند اقدام کرده است.

یکی از متخصصان معروف کلیه در رابطه با این موضوع بیان کرده است که شرکت های دارویی مختلفی وجود دارند که با پرداخت مبالغی کلان مقالات غیر استاندارد خود را در این نشریات به چاپ می رسانند.

متأسفانه طبق اظهارات بسیاری از پزشکان در زمینه صنعت دارو کم کاری های زیادی دیده می شود که گاهی موجب ایجاد آسیب هایی غیرقابل جبران خواهد شد.

بسیاری از این نشریات معتبر با دریافت مبالغی زیاد در صنعت دارو فعالیت می کنند و از طریق دریافت رشوه هنوز در این مسیر باقی مانده اند و مشغول به فعالیت هستند. در این زمینه شواهد مختلفی وجود دارد اما طبق گفته برخی از پزشکان شواهدی نظیر تعداد مقالات زیاد در زمینه درمانی یک بیماری نشانه خوبی برای وجود این نوع فسادها است.

بسیاری از تحقیقاتی که بر روی یک بیماری مشخص صورت می گیرد به نایج مثبت و یکسانی دست نمی یابند و تعداد اندکی از آن به این نتایج می رسند به عنوان مثال: در زمینه درمان افسردگی مقالات محدودی به این موفقیت دست یافته اند اما میزان مقالات منتشر شده در این زمینه به میزان ۹۱ درصد می رسد.

The post پرداخت رشوه کلان به نشریات پزشکی توسط شرکت های فعال در داروسازی appeared first on آرگا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *