۱۶ تکنیکی که به شما کمک می کند تا در دل اطرافیان جا بگیرید

بسیاری از روان شناسان در پی این موضوع هستند که چه ویژگی هایی موجب جذب افراد نسبت به یکدیگر خواهد شد و با بررسی مختلف زوایای این ویژگی ها قصد دارند تا روش هایی را برای جذب افراد به یکدیگر به کار بگیرند.

چگونه در دل افراد جای بگیریم؟

۱-تقلید از رفتار طرف مقابل:

شما با زیرکی می توانید به رفتار طرف مقابل خود توجه کنید و به شخصیت او پی ببرید با این کار شما بهتر متوجه می شوید که چگونه باید با او رفتار کنید تا در نظر او فردی دوست داشتنی باشید. با تقلید از رفتار طرف مقابل شما می توانید به نتیجه بهتری در تعاملات دو طرفه خود دست یابید.

۲- روابط خود را با او بیشتر کنید:

زمانی که شما می خواهد نظر فردی را نسبت به خود جلب کنید سعی کنید روابط خود را از نظر زمانی و عاطفی گسترده تر کنید این کار امکان بیشتری برای محکم تر شدن این رابطه در اختیار شما قرار می دهد.

چگونه در دل افراد جای بگیریم؟

۳- تعریف از دیگران:

این کار از دیدگاه روان شناسان انتقال خود به خودی ویژگی نام دارد در حقیقت در این ترفند شما با تعریف کردن از دیگران به نوعی این ویژگی را به خود نسبت می دهید و اطرافیان احساس بهتری نسبت به شما خواهند داشت.

۴- به نمایش گذاشتن احساسات مثبت:

انتقال دادن احساسات مثبت به اطرافیان حس خوبی را در آنان ایجاد می کند و می تواند روابط عاطفی شما را تحت تأثیر خود قرار دهد. حالات ظاهری شما نیز در انتقال دادن این احساسات تأثیرگذار خواهد بود.

چگونه در دل افراد جای بگیریم؟

۵- برخوردی صمیمانه داشته باشید:

داشتن روایطی گرم و صمیمانه به اطرافیان شما احساس اعتماد و امنیت می دهد و موجب می شود تا راحت تر با شما ارتباط برقرار کنند همچنین می توانید در این روابط خود شایستگی های خود را بیشتر نشان دهید.

۶- عیب پوشی:

سعی در زندگی خود عیب ها و نقاط ضعف خود را اصبلاح کنید اما بیان کردن این نقاط ضعف به دیگران نه تنها کمکی نخواهد کرد بلکه موجب می شود تا روابط شما لطمه ببیند بنابراین فردی جسور و قاطع باشید و با داشتن اعتماد به نفس خود را از قضاوت های دیگران دور کنید.

۷- پیدا کردن ارزش های یکسان و مشترک:

در روابط خود به دنبال اشتراکات اخلاقی باشید زمانی که دو طرف از ویژگی های اخلاقی مشترکی برخوردار هستند با پر رنگ تر کردن آن می توانند روابطی صمیمی و پایدار داشته باشند.

چگونه در دل افراد جای بگیریم؟

۸- لمس کردن:

دست دادن و در آغوش گرفتن افراد احساس صمیمیت بیشتری در آنان ایجاد می کند تحقیقات مختلفی که در این زمینه صورت گرفته است به خوبی نشان می دهد که تأثیر اینگونه رفتارها در دایره روابط به چه میزان دارای گستردگی است.

۹- لبخند زدن:

لبخند زدن حس مثبتی در افراد ایجاد می کند و انرژی بیشتری را به آنان انتقال می دهند بیشتر افراد جذب کسانی می شوند که با لبخند با دیگران برخورد می کنند.

۱۰- طرف مقابل را همانطور که دوست دارد ببینید:

باور کردن افراد با همان ویژگی ها احساس خوشایندی را به آنان انتقال می دهد زمانی که شما به دیگران احترام می گذارید و برای آنان ارزش قائل می شوید حس امنیتی را در آنان به وجود می آورید که باعث می شود تا روابط نزدیکتری با شما داشته باشند.

چگونه در دل افراد جای بگیریم؟

۱۱- در میان گذاشتن رازها:

بیان کردن مسائل و موضوعات شخصی می تواند اطلاعات بیشتری از شما و دیگران در اختیار بگذارد و به صمیمی تر شدن رابطه کمک کند برای این کار می توانید از سؤال هایی ابتدایی و کوچک شروع کنید و زندگی شخصی خود و دیگران را بازگو کنید.

۱۲- راز نگه دار باشید:

شاید قدم اول در برقراری یک ارتباط و ایجاد حس صمیمیت در افراد راز نگه داری باشد زمانی فردی از امانت داری شما آگاهی یابد به راحتی می تواند با شما ارتباط مؤثر برقرار کند.

۱۳- شوخ طبع باشید:

تحقیقات نشان می دهد افرادی که شوخ طبع هستند روابطی مؤثرتر با سایرین دارند و اغلب این افراد در بیشتر جمع ها دوست داشتنی و جذاب هستند.

۱۴- به صحبت های دیگران گوش دهید:

به طور مداوم صحبت نکنید بیان بیش از حد ویژگی ها ممکن است از محبوبیت شما کم کند بنابراین به دیگران نیز اجازه دهید تا درباره خود صحبت کنند این کار حس احترام و ارزشمندی از سوی شما را انتقال می دهد.

۱۵- آسیب پذیر بودن:

طبق گفته برخی از روان شناسان وجود کمبودهای عاطفی به شکل های مختلفی می تواند باعث شکل گیری روابط باشد و این آسیب در مواردی می تواند تأثیر مثبتی در برقراری روابط عاطفی داشته باشد.

۱۶- انتقال احساسات از طریق رفتار:

در یک رابطه برای ایجاد احساس صمیمیت بیشتر می توانید از طریق رفتارهای مستقیم و غیر مستقیم خود به فرد مقابل نشان دهید که احساس خوب و خوشایندی نسبت به او دارید.

The post ۱۶ تکنیکی که به شما کمک می کند تا در دل اطرافیان جا بگیرید appeared first on آرگا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *